Mitsubishi NF125-HGV 3P 90-125A Circuit breaker 3pole. Ir = 90 – 125A; Icu = Ics = 65kA at AC 440V
Close
Price Summary
In Stock
Highlights:
Type: NF-L TYPE (HIGH-PERFORMANCE)
Compare
SKU: NF125-HGV 3P 90-125A Categories: ,
Description
Series: WS-V SERIES – MCCB
Serial Number: 254969
Product Details: Circuit breaker 3pole. Ir = 90 – 125A; Icu = Ics = 65kA at AC 440V
MOULDED-CASE CIRCUIT BREAKER
SERIES WS-V SERIES – MCCB
TYPE NF-H TYPE (HIGH-PERFORMANCE)
NUMBER OF POLES 3
CURRENT TYPE AC/DC
RATED VOLTAGE (V) 690
BREAKING CAPACITY AT 400V (KA) 75